تبلیغات در اینترنتclose
شینگن کجاست
::: در حال بارگیری لطفا صبر کنید :::

نام کاربري : پسورد : يا عضويت | رمز عبور را فراموش کردم


تعداد بازدید : 5
نویسنده پیام
hana89
آفلاینارسال‌ها: 3
عضویت: 22 /12 /1396
شینگن کجاست
ویزای شینگن
در این مقاله می خواهیم شما را با ویزای شینگن آشنا کنیم. ویزای شینگن تلفظ صحیح آن شنگن می باشد اما در بین مردم به شینگن معروف شده است. در اینجا هم بدلیل استعمال بیشتر ویزای شینگن به جای ویزای شنگن و عرف شدن آن در بین عامه مردم ما هم از آن تبعیت می کنیم. مواردی که در مقاله قصد داریم آنها را شرح دهیم بیشتر سوالاتی می باشد که ذهن افراد را درگیر کرده و به دنبال پیدا کردن آن هستند. اگر تا پایان با ما همراه باشید درک کاملی از ویزای شنگن و سوالاتی نظیر: ویزای شینگن چیست ؟ انواع ویزای شینگن ، شینگن کجاست ؟ کشورهای ویزای شینگن ، ویزای شینگن فوری و موارد دیگر در این باره پیدا خواهید کرد.
برای دریافت ویزای مذکور نیاز به اطالاعات و شرایط اخذ این نوع ویزا هستید. ویزای شنگن مزایای زیادی دارد. از جمله مزایای ویزای شینگن امکان سفر به بسیاری از کشورها بخصوص کشورهای اروپایی می باشد. داشتن ویزای شنگن می تواند اعتبار بسیار خوبی برای شما محسوب شود. اعتبار بدین معنا که اگر قصد اخذ ویزای یک کشور را داشته باشید در صورتی که سابقه ویزای شنگن داشته باشید کار شما راحت تر خواهد شد. می توان گفت تمام مواردی که در مورد ویزای شینگن لازم است بدانید در سوالات بالا آمده است. پس در ادامه جواب سوالات را مطالعه بفرمایید.

ویزای شینگن چیست
برای برخی از افراد که سابقه سفر به اروپا را ندارند ممکن است این سوال پیش آمده باشد که ویزای شینگن چیست ؟ در واقع ویزای شینگن یک مجوز ورود به کشورهای حوزه شینگن می باشد. حوزه شینگن به کشورهایی گفته می شود که در سال ۱۹۸۵ در منطقه شنگن در کشور لوکزامبورگ گرد هم آمدند و یک توافقنامه مبنی بر لغو رواید بین خود امضاء کردند. از آن پس توافق نامه به نام منطقه ای که در آن امضاء شده بود معروف شد.
برای سفر به کشورهای حوزه شینگن شما نیاز به اخذ این نوع ویزا خواهید داشت. همانطور که در عنوان قبلی گفتیم داشتن ویزای شینگن در دریافت ویزای بسیاری از کشورها می تواند کار شما را آسان کند. بسیاری از کشورها به کسانی که دارای ویزای شینگن هستند اجازه ورود بدون نیاز به دریافت ویزای کشورشان را می دهند.
برای دریافت ویزای شینگن باید حتما از طریق یکی از کشورهای حوزه شینگن اقدام کنید. التبه برخی کشورها وجود دارند با این که عضو پیمان شینگن نیستند اما اتباع آنها بدون ویزای شینگن می توانند به کشورهای این منطقه سفر کنند.
شینگن کجاست
شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که شینگن کجاست یا اینکه چه کشورهایی را شامل می شود. در پاسخ به سوال شینگن کجاست بهتر است بگوییم حوزه شینگن شامل چه کشورهایی می شود. همانگونه که در بالا اشاره کردیم در سال ۱۹۸۵ پنج کشور اروپایی در کشور لوکزامبورگ گرد هم آمدند. هدف از این گردهمایی امضای یک پیمان بود که بعدا به پیمان شینگن معروف شد. علت نامگذاری این پیمان به شینگن، برگزاری این گردهمایی در منطقه ای در لوکزامبورگ به نام شینگن بود.
در پیمان شینگن موضوع آزادی رفت و آمد و همچنین تجارت و حمل و نقل بین ۵ کشور امضاء کننده پیمان مورد توافق واقع شد. بر اساس این پیمان اتباع کشورهای عضو برای هرگونه رفت و آمد و مراودات تجاری و بازرگانی نیازی به اخذ ویزا و هر گونه روادید ندارند. اولین کشورهایی که شینگن را امضاء کردند خود کشور لوکزامبورگ، آلمان غربی، فرانسه، هلند و بلژیک بودند. بدین ترتیب با مورد استقبال قرار گرفتن این پیمان در بین کشورهای اروپایی هم اکنون ۲۶ کشور به این پیمان پیوسته اند. در حال حاضر این تعداد در حال افزایش هستند. کشورهایی نظیر گرجستان، صربستان، اوکراین و … در حال طی کردن مراحل عضویت در این پیمان هستند.
مقایسه حوزه شینگن با اتحادیه اروپا
ذکر یک نکته در مورد حوزه شینگن لازم است گفته شود این است که حوزه شینگن با اتحادیه اروپا تفاوت دارد. لزوما کشورهای عضو اتحادیه اروپا عضو شینگن هم نیستند و بالعکس. در حال حاضر کشورهای عضو شینگن که همزمان عضو اتحادیه اروپا هستند شامل ۲۲ کشور می شود. بدین ترتیب با داشتن ویزای شینگن نمی توانید در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا سفر کنید. همان طور که گفتیم برخی از کشورهای اتحادیه اروپا عضو شینگن نیستند.
سه شنبه 22 اسفند 1396 - 14:34
وب کاربر ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشتازه سازي پاسخ هابرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش :
صفحه اصلی | انجمن | ورود | عضویت | خوراک | نقشه | تماس با ما | طراح

این قالب توسط سایت روزیکس طراحی شده است و هر گونه پاک کردن لینک طراح پیگرد قانونی دارد !